• Bizi Arayın: 0212 222 70 35   0533 746 30 10
Sosyal Medya

Carrier 39 HQ Klima Santrali

2.000 ve 125.000 m³/h debi aralığında 122 farklı kesitte üretilebilen 39HQ klima santralleri, patentli panel/profil tasarımı, yüksek mekanik dayanım ve ısıl performans özellikleri, tamamen düz santral tabanı, 60 mm standart sandviç panel kalınlığı ve sahip olduğu çok çeşitli opsiyon ve aksesuarları ile her türlü müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir.

Özellikler

Airovision serisi 39HQ Carrier klima santralleri, Alarko Carrier’ın ISO9001, ISO14001, ISO27001, ISO50001, OHSAS18001 ve SA8000 sertifikalarına sahip Gebze Fabrikası’nda üretilmektedir.

EN 1886 standardına göre mekanik performans sınıfları:
» Isıl geçirgenlik sınıfı: T2
» Isıl köprüleme sınıfı: TB2
» Hava sızdırmazlık sınıfı: L1
» Mekanik dayanım sınıfı: D1
» Filtre baypas sınıfı: F9


39HQ Carrier klima santralleri her yıl İSİB tarafından belirlenen verilere göre 2013, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında üst üste 4 kez en çok klima santrali yapan firma olmuştur.

klima santrali gövdesi

Gövde
Alarko Carrier’ın ürettiği klima santrallerinin gövde yapısı profil ve panellerden olușur. 1 mm kalınlığında boyalı galvanizli çelik profil sağlam bir iskelet yapısı sağlar. Gövde 60 mm kalınlığında çift cidarlı paneller, kapılar, gözetleme camları ve sökülebilir ara direkleri tutar. Gövde panel yapısı galvaniz plaka kalınlığı, malzemesi veya içine konan izolasyon malzemesi farklılığına göre birçok farklı șekilde sunulmaktadır. İç yüzey daima 0.80 mm kalınlığındadır. Standart gövde tasarımı GP080 iç ve dıș cidar olarak 0.8 mm galvaniz panel ve arasında cam yününden olușur. 

 

Profil
İnsan vücudunda iskelet ne kadar önemli ise klima santrallerinde de profil o derece öneme sahiptir. Carrier 39HQ klima santrallerinde patentli 1 mm kalınlığında polyester toz boyalı galvanizli çelik profil yapısı kullanılmaktadır.
Vida delikleri önceden tedarikçide açılmıș ve daha sonra boyama yapılmıștır.
Çinko kaplama yoğunluğu 225 gr/m² (Z225)
Kenetli profil yapısı Avrupa’dan ithal edilmektedir.
Tüm profillerin içi ve dıșı boyalıdır.

Panel
İç Sac: 0,8 mm

• Galvanizli çelik (standart) (160 gr/m² (Z160) çinko yoğunluklu kaplama)
• Veya Boyalı galvanizli çelik (225 gr/m² (Z225) çinko yoğunluklu kaplama)
• Veya Paslanmaz Çelik (304 veya 316)Dış Sac: 0,8 mm veya 1,25 mm
• Boyalı galvanizli çelik (standart) (225 gr/m² (Z225) çinko yoğunluklu kaplama)
• Veya Paslanmaz Çelik (304 veya 316)Boya tipi: Pur-Pa (Polyurethane - Polyamide) toz boya. 500 saat tuzlu su testine dayanıklı.
• Renk kodu RAL 7035.

Isı Geri Kazanım
Isı geri kazanım sistemleri egzoz havasının enerjisini kullanarak taze havayı ön șartlandırmaya (taze havanın entalpisini yazın düșürerek kıșın da arttırarak) yarayan sistemlerdir. Böylece ön șartlandırılan hava istenen üfleme sıcaklığı için daha az ısıtma/soğutma ihtiyaç duyacak ve enerji kazanımı sağlanmıș olacaktır.
• Isı geri kazanım tipinin seçilmesinde ilk yatırım maliyeti, uygulama tipi, sızdırmazlık, verim, basınç düșümü, iç ve dıș havanın șartları, taze hava oranı gibi çok çeșitli parametreler vardır. Klima santrallerindeki ısı geri kazanım sistemleri 4 farklı sınıfa ayrılmaktadır.
1. Tamburlu
2. Plakalı
3. Bataryalı
4. Isı Borulu

Tamburlu Tip Isı Geri Kazanım Sistemleri
Tamburlu tip ısı geri kazanımı da ısı geri kazanım tamburunun ısı transfer yüzeyine göre üçe ayrılmaktadır.
• Yoğușmalı
• Entalpik
• Soğurmalı

 

Batarya

İklimlendirme sistemlerinde havayı ısıtmak, soğutmak ve/veya nemini almak için kullanılan ısı değiștiriciler genellikle kanatlı borulu türdendirler ve batarya olarak adlandırılırlar. Kanatlı boruların dıșından akan șartlandırılacak hava kanat yüzeyi ile temas eder. Boruların içinden ise ısıtıcı veya soğutucu bir akıșkan dolașır. Bataryalar sıcak su bataryası, soğuk su bataryası, DX batarya ve buhar bataryası olabilir.

Alarko Carrier olarak üretmiș olduğumuz klima santralleri ve rooftop cihazlarındaki sulu ve DX bataryaları fabrikamızdaki kendi batarya atölyemizde üretmekteyiz. Bunun yanında diğer batarya üreticilerinden de iș bazında batarya tedarik edilebilmektedir. Üretilen tüm sulu ve DX bataryalar fabrikadaki su havuzunda basınçlı hava testine tabi tutulmaktadır. Batarya ve kollektör tipine göre test ve ișletme basınçları yandaki tabloda verilmiștir.

 

Otomatik Kontrol
Hastaneler, alıșveriș merkezleri, oteller, eğitim kurumları, endüstriyel tesisler, iș merkezleri, bankalar, kamu kurumları, kültür merkezleri, tiyatrolar, havaalanları vb. gibi kalabalık alanlarda ihtiyaç duyulan hava kalitesi ve yașam kalitesini arttırmak adına kullanılan klima santrallerinin uzaktan yönetimine imkan sunan otomatik kontrol sistemi de klima santrallerinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiștir. Bu sayede cihazın komponentlerine yönelik konumlandırma ve anahtarlama, otomatik ya da manuel çalıșır yapmak mümkünken; komponent arızalı bilgisi, çalıșma bilgisi, kirlilik bilgisi, donma bilgisi gibi bilgileri almak da mümkündür. 

 

Ayrıca kullanılan ölçüm ekipmanları ile sıcaklık ve nem, hava kalitesi gibi ölçümleri tek bir SCADA üzerinde görmeyi mümkün kılmaktadır. SCADA için gerekli olan DDC Pano, Alarko Carrier güvencesiyle; çevre dostu, güvenli, hafif, kolay bakımı yapılabilir, yüksek kaliteli ve garantili olarak Automated Logic PLC kartları ile her bir projeye özel yaptırılmaktadır. Bina otomasyon sistemlerinde bir Carrier markası olan Automated Logic ürünleri ve WebCtrl sunucusu kullanılırken klima santrallerinde de tercih edilmektedir.

Teknik Özellikler:

• Müșteriye sadece enerji beslemesini bırakarak plug & play çalıștırma imkanı sunan,
• Otomatik kontrol ekipmanları temini, montajı ve testleri fabrikada tamamlanan,
• Otomasyon yazılımı ve testleri fabrikada tamamlanan,
• Klima santralleri üzerinde MCC panosu temini ve montajı fabrikada tamamlanan,
• Uç bağlantıları ile birlikte güç ve kumanda kablo temini ve montajı, tava temin ve montajı fabrikada tamamlanan,
• Yüksek IP koruma sınıfı istenen projelerde özel kablo geçișleri kullanılan,
• Klima santrali modülleri arasında kullanılan özel konnektörler ile kolay montaj sağlayan,
• Kullanılan etiketler ile müșteriyi kullanım ve bakım konusunda doğru șekilde yönlendirip hata yapma olasılığını ortadan kaldıran,
• Kurulumu kolay, kullanıșlı, hayatı kolaylaștıran çözümler sunar.

Sertifikalar

Alarko Carrier San. ve Tic. A. Ș., Gebze ve Dudullu Fabrikaları’nda ISO 9001, ISO 14001, EN 50001, OHSAS 18001 ve SA 8000 sertifikaları ile iklimlendirme sektörünün kalite yönetim sistemi bakımından öncü ve lider firmasıdır. Bu sertifikaların haricinde Carrier 39HQ Airovision klima santralleri ayrıca așağıda belirtilen ürün sertifikalarına sahiptir.

Testler

Alarko Carrier Fabrikası’nda klima santrali için hem komponent bazında montaj ve üretim için gerekli testlerin yanında (batarya kaçak, fan balanslama vb...) bitmiș ürün olarak da her cihaz için final kalite kontrol testleri yapılmaktadır. Standart kalite kontrol testlerinin yanında gerek ürün geliștirme ve performans için gerekse müșteri kabul testleri çok detaylı olarak yapılabilmektedir.